Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Harley Quinn i Joker na pierwszym wspólnym zdjęciu z planu filmu „Joker 2”

Joaquin Phoenix w ramionach Lady Gagi.

Reżyser Todd Phillips postanowił z okazji walentynek umilić nieco czas fanom oczekującym na film „Joker: Folie à Deux”. W sieci pojawiło się pierwsze wspólne zdjęcie Harley Quinn i Jokera.

We wspomniane postacie wcielą się Joaquin Phoenix i Lady Gaga, dla której będzie to debiut w tej roli. Przypomnijmy, że dotychczasowo to Margot Robbie grała charyzmatyczną bohaterkę w widowiskach takich jak „Legion samobójców: The Suicide Squad”, „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” i „Legion samobójców”.

„Joker: Folie à Deux” będzie kontynuacją historii znanej z „jedynki”, wydanej w 2019 roku, która okazała się światowym hitem. Produkcja zanotowała dochód na poziomie prawie 1,1 miliarda dolarów. Po takim sukcesie mogliśmy się spodziewać, że powstanie sequel, ale tym razem jednak będziemy mieli do czynienia z musicalem.

Co ciekawe, podtytuł „Folie à Deux” jest terminem medycznym w Polsce znanym jako paranoja indukowana. Chodzi o sytuację, gdy opiekun chorej psychicznie osoby zaczyna pod jej wpływem również przejawiać objawy szaleństwa. Pokrywa się to z komiksowym rodowodem Harley. Bohaterka początkowo była terapeutką Jokera, ale potem stopniowo popadała w coraz większą fascynację groźnym przestępcą.

Zaznaczmy, że Joaquin Phoenix kolejny raz przeszedł kolejną ogromną metamorfozę do roli, za którą zainkasuje 20 milionów dolarów. Premiera zaplanowana jest na 4 października 2024 roku.

O autorze
Komentarze