Skip to main content

Tak nagrywano sceny walki w „Avatar 2”. Kaskaderzy pracowali w wielkich akwariach

I wstrzymywali oddech na długie minuty.

W sieci pojawiło się wideo, pokazujące od kulis, jak nagrywano sceny walki do filmu „Avatar: Istota wody”. Okazuje się, że kaskaderzy w trakcie pracy między innymi zanurzali się w wielkich akwariach, aby wiarygodnie wcielić się w swoich ekranowych bohaterów.

W opublikowanym materiale widzimy imponującą scenografię, jaką wybudowała ekipa Jamesa Camerona. Artyści korzystali chociażby z ogromnych pojemników z wodą. Co ciekawe, reżyser wynajął najlepszych na świecie eskpertów od wstrzymywania oddechu, aby umożliwić obsadzie filmu nagrywanie długich podwodnych sekwencji.

Oprócz tego zaprojektowano dla nich specjalne maszyny imitujące latające stworzenia znane z uniwersum „Avatara”. Natomiast w całym procesie realizacji zdjęć wykorzystano technologię motion capture, polegającą na przechwytywaniu trójwymiarowych ruchów aktorów ubranych w specjalne kombinezony i zapisywaniu ich na cyfrowym nośniku.

„Avatar: Istota wody” zdobywa światowe rynki i na razie nie gaśnie zainteresowanie filmemZobacz na YouTube

Warto zaznaczyć, że widowisko Camerona słynie ze znakomitej warstwy wizualnej, która przypadła do gustu wielu widzom. Świadczą o tym na przykład wyniki finansowe. Film przyniósł już ponad 1,7 miliarda dolarów przychodu ze sprzedaży biletów i był królem box office minionego roku, pomimo że jego światowa premiera odbyła się 14 grudnia.

Pamiętajmy, że James Cameron ma w planach kolejne części „Avatara”. Trzecia odsłona z pewnością pojawi się w kinach, prawdopodobnie pod koniec 2024 roku.

Zobacz także