Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Tajemnicza gra Konami” okazała się rozczarowaniem

Pokaz jednak bez Silent Hill i Metal Gear Solid.

Wielkim zawodem dla graczy graczy czekający na wieści o Silent Hill lub Metal Gear Solid zakończył się stream Konami podczas Tokyo Game Show.„Tajemnicza gra z uwielbianej na całym świecie serii” okazała się dwoma remasterami jRPG z PlayStation One.

Być może nie wszyscy byli rozczarowani - Suikoden I & II HD Remaster: Gate Rune i Dunan Unification Wars z pewnością uradują fanów marki, którzy z wypiekami na twarzy wypatrywali jej powrotu. Gry trafią na PC, PS4, Xbox One i Switch w 2023 roku.

Mimo to, wiele ostatnich przecieków wskazywało, że zobaczymy dziś Silent Hill lub Metal Gear Solid. Tak się jednak nie stało i po zakończeniu pokazu można było usłyszeć głosy rozczarowania na każdym streamie, na którym gracze na żywo komentowali prezentację.

Nie oznacza to jednak, że remastery, remaki i nowe gry z serii Silent Hill i Metal Gear Solid nie powstają - w ostatnich dniach mówiło się, że Konami rzeczywiście może zrezygnować z pokazania ich na Tokyo Game Show. Powodem decyzji miała być stosunkowo niewielka rozpoznawalność imprezy.

Zdaniem leakerów, Konami planuje pokazać więcej na „bardziej globalnym wydarzeniu w tym roku”. Imprezą, która wydaje się najbardziej prawdopodobna, jest The Game Awards planowane na 8 grudnia. Jednak po dzisiejszym zawodzie, lepiej nie robić sobie wielkich nadziei.

Read this next