Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Switch przebił rekord GameBoya w liczbie sprzedanych konsol

I stał się trzecią najpopularniejszą konsolą wszech czasów.

Nintendo Switch bije kolejne rekordy, a sprzedaż sprzętu przebiła już najpopularniejszą konsolę przenośną w historii - GameBoya. Oznacza to, że popularny „pstryk” jest trzecia najpopularniejsza konsolą w dziejach.

Jak podaje VGChartz - sprzedaż konsoli Switch przekroczyła 118,99 milionów egzemplarzy od momentu premiery w marcu 2017 roku i przebiła już GameBoya, który może pochwalić się wynikiem na poziomie 118,69 mln egzemplarzy. Ponadto do sklepów trafiło ponad 917 milionów gier na Switcha.

Oznacza to, że najnowsza maszyna Nintendo znalazła się na trzecim miejscu listy najpopularniejszych konsol wszech czasów zaraz za Nintendo DS (154,02 mln) i PlayStation 2, które nadal króluje z wynikiem 158 mln sprzedanych jednostek. PS4 spadło na piąte miejsce (117,04 mln), a PS1 - na szóste (102,49 mln). Najpopularniejszym sprzętem Microsoftu pozostaje Xbox360 (85,73 mln), który zajmuje dopiero dziewiąte miejsce zestawienia.

Switch jest nadal produkowany i od premiery rozchodzi się jak ciepłe bułeczki, więc istnieje szansa, że wkrótce pobije także rekord Nintendo DS, a może i nawet kultowego PS2. Biorąc pod uwagę, że japońska korporacja najwyraźniej nie kwapi się wypuszczać w najbliższym czasie następcy, Switch może okazać się w niedalekiej przyszłości konsolą numer 1 w historii.

Kultowy Game Boy został wydany w 1989 roku i jest jedną z najpopularniejszych przenośnych konsol w dziejach. 8-bitowy handheld był prawdziwym fenomenem, a i dziś pozostaje obiektem pożądania fanów retro i kolekcjonerów. Choć sprzęt ukazał się grubo ponad 30 lat temu i niełatwo jest znaleźć w pełni sprawny egzemplarz, nadal może oferować sporo rozrywki dzięki grom takim jak Tetris, Pokemony czy The Legend of Zelda: Link’s Awakening.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze