Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo Switch raczej bez nowej generacji w 2023 roku

Tak przynajmniej twierdzi analityk.

Specjalista szacuje, że Nintendo Switch nowej generacji nie trafi na rynek w 2023 roku i stawia raczej na rok 2024. Pojawiają się różne dowody, że Nintendo planowało opracowanie lepszej wersji popularnej konsoli, jednak porzuciło starania.

Podczas wywiadu udzielonego GamesIndustry, analityk Piers Harding-Rolls z firmy Ampere Analysis podzielił się opinią na temat rynku konsol i zwrócił uwagę na rozwój sytuacji ze sprzętem Nintendo.

(...) Switch wchodzi w późniejszą fazę swojego cyklu życia. Nadchodząca premiera Zeldy [Tears of the Kingdom - dop. red.] przyczyni się do sprzedaży wielu jednostek tego sprzętu (...). Nie oczekuję konsoli Nintendo nowej generacji w 2023 roku, ale w naszych prognozach pojawia się 2024 roku.

Oczywiście gigant rozrywki elektronicznej wprowadził rewizje konsoli w postaci Switch Lite oraz Switch OLED, lecz brakuje im poprawy w zakresie dodatkowej mocy obliczeniowej. W związku z tym często pojawiały się spekulacje na temat „Switch Pro”, które powinno być wydajniejsze.

Warto przypomnieć o niedawnej wypowiedzi Johna Linnemana z Digital Foundry (wideo powyżej), który po rozmowach z różnymi deweloperami dowiedział się, że istniały realne plany na sprzętowe odświeżenie w połowie generacji (mid-generation update) dla Switcha. Ostatecznie musiało to zostać anulowane, a Nintendo skierowało swoją uwagę wyłącznie na faktycznego next-gena, zamiast porywać się na uwspółcześnienie w stylu Xbox One X.

Wszystko to nabiera jeszcze większego sensu, gdy wspomni się o doniesieniach Bloomberga na temat prac o konsoli 4K od Nintendo. W 2021 roku dziennikarze ustalili, że co najmniej 11 firm miało narzędzia deweloperskie do gier 4K dla Switcha.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze

Marcin Hołowacz

Contributor

Komentarze