Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Switch 2 coraz bliżej. Niektórzy twórcy przyznają, że pracują już nad grami

A wielu jest zainteresowanych wsparciem systemu.

Według ankiety przeprowadzonej wśród pracowników branży gier przez organizację GDC niektórzy deweloperzy pracują już nad pierwszymi tytułami na nadchodzącego następcę Nintendo Switch. Jednocześnie wielu twórców wskazuje, że są zainteresowani przygotowaniem gier na nową platformę.

Jak możemy się dowiedzieć z wyników ankiety GDC State of the Game Industry, spośród ponad 3 tys. respondentów ok. ośmiu procent przyznało, że tworzy już gry na kolejną platformę Nintendo. Warto zauważyć, że faktyczny odsetek deweloperów mógł być większy, jednak niektórzy mogli zdecydować się nie odpowiadać na pytanie w obawie o złamanie umowy o zachowaniu poufności.

Niemniej, aż 32 procent twórców wyraża zainteresowanie tworzeniem dla nowej konsoli. Jest to trzeci najlepszy wynik po komputerach (62 procent) oraz PlayStation 5 (41 procent). Wygląda więc na to, że ogromna popularność Nintendo Switch zwróciła uwagę licznych deweloperów na platformy Japończyków. Zresztą sam hybrydowy handheld najwyraźniej nadal będzie otrzymywał nowe gry - chęć tworzenia produkcji na konsolę wyraził co czwarty ankietowany.

Przypomnijmy, że nieoficjalne wiadomości o nowym sprzęcie od twórców Mario przeciekają do sieci już od dłuższego czasu. Według krążących w internecie doniesień konsola (być może nosząca nazwę Nintendo Focus) ma wykorzystywać technologię Nvidia DLSS dla osiągnięcia lepszej wydajności lub wyższej rozdzielczości odtwarzanych gier.

Jednocześnie branżowi analitycy sugerują, że nie należy spodziewać się „rewolucji”, a raczej „ewolucji” platformy - hybrydowa formuła Switcha okazała się na tyle udana, że jest mało prawdopodobne, by Nintendo miało teraz powrócić do formy w pełni przenośnego lub w pełni stacjonarnego sprzętu. Mówi się także o większym wsparciu dla technologii VR - z którą do tej pory producent eksperymentował w formie zestawów Labo - oraz wstecznej kompatybilności z grami ze Switcha.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze