Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Switch 2 będzie droższy od poprzednika, ale mało rewolucyjny - twierdzi analityk

Podrożeć mogą też gry.

Według analityka branży gier, doktora Serkana Toto, w tym roku zobaczymy zgodnie z przewidywaniami następcę konsoli Nintendo Switch. W swojej prognozie na najbliższy rok uznał, że nowy sprzęt twórców Mario będzie najprawdopodobniej droższy od poprzednika, jednocześnie będąc jego ewolucją, a nie nowym i rewolucyjnym sprzętem. Wzrosnąć może także cena gier.

Wreszcie nadszedł czas na następcę Switcha, chociaż mogę powiedzieć, że model Pro faktycznie istniał na pewnym etapie, a niektórzy programiści pracowali już z zestawem deweloperskim” - cytuje eksperta serwis Game Industry. „Wierzę, że sprzęt będzie dostępny w cenie 400 dolarów (ok. 1600 zł - przyp. red.). Istnieje też duża szansa, że gry na sprzęt podrożeją do poziomu 70 dolarów. Nowa konsola Nintendo będzie również raczej ewolucją poprzednika, niż całkowicie świeżym pomysłem”.

Nintendo może dodać do urządzenia kilka bajerów, ale będzie ono generalnie podobne do obecnego Switcha” - kontynuuje analityk. „A ponieważ istnieją Pokemony, a Pokemony są jednoznacznie kojarzone z konsolami przenośnymi, to nie ma najmniejszych szans, aby Nintendo porzuciło hybrydową naturę konsoli i stworzyło sprzęt wyłącznie stacjonarny”. W dalszej części swojej prognozy Dr. Toto przewiduje, że w tym roku Arabia Saudyjska wykona kolejne duże inwestycje w branżę gier. Mężczyzna sądzi, że może to być nawet pełne wykupienie jednej z czołowych firm w branży.

Pojawia się także wątek sztucznej inteligencji. Według eksperta segment ten rozwija się tak szybko, że już w tym roku możemy być świadkami premiery co najmniej jednego tytułu, stworzonego głównie przy użyciu SI. Nie ma też wątpliwości, że algorytmy uczenia maszynowego gwałtownie zmienią sposoby, w jaki gry są tworzone i w jaki sposób w nie gramy.

Na koniec powraca kwestia gier opartych na technologii blockchain. Chociaż wydaje się, że po gwałtownej modzie na kryptowaluty i NFT w 2022 roku temat ten znacząco przycichł, to według Dr. Toto po latach zapowiedzi w tym roku Square Enix w końcu wypuści obiecywaną, wysokobudżetową grę opartą na systemach Web3. Oczekuje się, że będzie to spin-off serii Final Fantasy, jednak nie w formie tradycyjnego RPG.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze