Skip to main content

„State of Unreal”. Epic planuje własny pokaz na GDC

Gratka dla zainteresowanych produkcją gier.

Epic Games zapowiedziało prezentację „State of Unreal”, która odbędzie się podczas tegorocznej Game Developers Conference (GDC).

Coroczna prezentacja firmy Epic odbędzie się w środę 22 marca o 18:30 czasu polskiego. Pokaz będzie częścią konferencji GDC, która potrwa od 20 do 24 marca. Obecnie pozostaje tajemnicą, co firma zamierza pokazać światu, możemy jednak spodziewać się ogłoszeń związanych z Unreal Engine czy kilku technologicznych nowinek.

Podejrzyj to, co przyniesie przyszłość tworzenia gier, gdy zespół Epic Games wyjdzie na scenę wraz z utalentowanymi partnerami. Przyjrzymy się nowym projektom, zagłębimy się w najnowszą technologię Epic, a przy okazji będziemy się dobrze bawić” - czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia.

Przyglądając się pełnemu planowi imprezy, można dojść do wniosku, że głównym gwoździem programu najpewniej będzie Unreal Engine 5.2 - co prawda organizatorzy nie podali informacji na ten temat, jednak po głównym pokazie odbędą się mniejsze panele tematyczne, wśród których znajdziemy także te poświęcone nowej iteracji silnika.

Prezentacja odbędzie się w Blue Shield of California Theater ulokowanym w San Francisco, jednak nie trzeba lecieć do Kalifornii, by obejrzeć pokaz. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na YouTube oraz w serwisie Twitch. Najprawdopodobniej usłyszymy sporo na temat Fortnite, a być może pojawi się również kilka produkcji od zewnętrznych studiów wykorzystujących technologię Epic Games.

Zobacz także