Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield dostał nieoficjalny remaster. HD Reworked Project już dostępny

Od twórcy ogromnego moda do Wiedźmina 3.

Ambitna modyfikacja Starfield HD Reworked Project jest już dostępna do pobrania. Projekt znacznie upiększa warstwę graficzną kosmicznego RPG, oferując wyższą jakość nieco zaniedbanych tekstur.

Nieoficjalny remaster możemy pobrać z serwisu NexusMods. Jego autorem jest HalkHogan - twórca jednej z najpopularniejszej modyfikacji do Wiedźmina 3. The Witcher 3 HD Reworked Project został pobrany już ponad 5 milionów razy i trafił nawet do next-genowej aktualizacji wydanej w grudniu przez CD Projekt Red. Własnej edycji moda doczekał się także Cyberpunk 2077.

Twórca zapewnia, że wersja 1.0 to dopiero początek, a w planach jest jeszcze kilka większych aktualizacji. Już pierwsze efekty prac są jednak całkiem widowiskowe. Największą poprawę widać w przypadku skał, ścian budynków i ognia. Modele postaci - zwłaszcza trzecioplanowych - wciąż pozostawiają wiele do życzenia, ale pewne postępy są widoczne.

Jak widać na filmie, pierwsza wersja wprowadza wiele różnych tekstur środowiska o wysokiej rozdzielczości, ale także przerobiony cały tłum i niektóre efekty ognia. Oczywiście to dopiero początek i planowane są dalsze aktualizacje” - wyjaśnia HalkHogan. Co ciekawe, modyfikacja zadebiutowała niecałe dwa tygodnie po oficjalnej zapowiedzi. To całkiem imponujące, biorąc pod uwagę napięty grafik modera.

Hogan pracuje bowiem także nad Cyberpunk 2077 HD Reworked Project 2.0. Nowa wersja „remastera” do gry CD Projekt Red ma zadebiutować w październiku, niedługo po premierze dodatku Widmo wolności. W produkcji wciąż znajduje się też oddzielna modyfikacja dla next-genowego Wiedźmina 3. Więcej informacji w tym temacie powinniśmy otrzymać „wkrótce”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze