Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

"Stare" PS Store przywrócone łatwym sposobem. Gracze mogą kupić niedostępne tytuły

Na PS3, PSP i PS Vita.
  • Stworzono wtyczkę, która przywraca klasyczną wersję PS Store
  • Sklep jest w pełni funkcjonalny i pozwala robić zakupy

Gracze opracowali wtyczkę do przeglądarki Firefox, która umożliwia uruchomienie poprzedniej wersji PS Store, a tym samym uzyskanie dostępu do produkcji na PSP, PS Vita i PS3.

Narzędzie o nazwie Valkyrie PS Store korzysta ze stron zachowanych w serwisie archive.org. Uruchomione z addonem „klasyczne” PS Store jest w pełni funkcjonalne i pozwala na nabywanie gier wycofanych ze sprzedaży. Wygląda więc na to, że Sony nie usunęło odnośników do konkretnych pozycji w sklepie, a po prostu je ukryło.

Japoński koncern uruchomił nowe PS Store w październiku, przed debiutem PS5. Sklep nie tylko zmienił wygląd, ale uniemożliwił też przeglądanie i kupowanie gier i dodatków na PS3, PSP oraz PS Vita, a także aplikacji, motywów i awatarów na PS4. Pozbyto się też funkcji listy życzeń.

Produkcje na PS3, PSP i PS Vita wciąż można nabyć z poziomu samych konsoli, ale od czasu odświeżenia PS Store nie można było kupić tych tytułów przez przeglądarkę.

Jeszcze niedawno Sony miało w planach wyłączenie PS Store na PS3, PSP i PS Vita, ale korporacja częściowo zmieniła zdanie. Dostęp do sklepu utraci tylko PSP, przy czym stanie się to 2 lipca.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze