Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stardew Valley - uprawa: wysiewanie roślin

Jak wysiewać nasiona, przygotowanie działki do uprawy.

Uprawa roślin to podstawa rozgrywki w Stardew Valley. Z tej strony dowiesz się jak oczyszczać pola z zalegających na nich śmieci, przekopywać je za pomocą motyki, a następnie obsiewać je odpowiednimi roślinami.


Na tej stronie:


Przygotowanie pola - oczyszczanie z kamieni i gałęzi

W pierwszej kolejności musisz przygotować pole pod wysiew. Na początku rozgrywki otrzymasz podstawową motykę (Hoe) (1). Wcześniej jednak musisz usunąć przeszkody - kamienie (Stone) (2) i gałęzie (Branch) (3). Rozbijesz je przy pomocy kilofa (Pickaxe) (4) i siekiery (Axe) (5).

Każdą akcję wykonasz po prostu wciskając cyfrę powiązaną z narzędziem i klikając na miejscu do obrobienia. W wersjach konsolowych wykorzystaj przyciski LT i RT lub L2 i R2 (odpowiednio dla konsol Xbox i PlayStation) by wybrać narzędzie i użyj go przy pomocy przycisków X i kwadrat.


Tworzenie pól, wysiew nasion

Gdy uporasz się z przeszkodami, wybierz motykę i za jej pomocą twórz pola o wielkości 3x3 (6). Ich ilość zależy od tego, ile masz nasion - nie trać nigdy energii, jeśli nie możesz wykorzystać przygotowanych pól. Potem wybierz nasiona (7) i wysiej je na utworzonym polu.

Teraz tylko musisz je jeszcze podlać (8) za pomocą konewki (9). Podlane pola zmieniają zabarwienie, przez co łatwo jest je rozpoznać. Pamiętaj, by każde z nich było codziennie nawodnione - inaczej rośliny uschną, a ty stracisz czas i pieniądze.

Po upływie określonej ilości dni dana roślina będzie gotowa do zebrania. Informacje o czasie wzrostu możesz sprawdzić najeżdżając po prostu kursorem na paczkę nasion. Nasiona pasternaka (Parsnip Seeds), pierwsze, z którymi rozpoczynasz grę, potrzebują 4 pełnych dni na wzrost.

Spis treści: Stardew Valley - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Stardew Valley - miejsca z artefakami

Komentarze

More On Stardew Valley

Najnowsze artykuły