Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starcia mechów w nowym gameplayu ze strategii BattleTech

Wielkie roboty w akcji.

Podczas imprezy PC Gaming Show deweloperzy z odpowiedzialnego za powstanie dwóch części Shadowrun Returns studia Harebrained Schemes pokazali fragmenty rozgrywki ze strategii turowej BattleTech.

Tytuł jest nową odsłoną cyklu bazującego na grze bitewnej o tej samej nazwie, opublikowanej w 1984 roku przez wydawnictwo FASA. Twórca tej produkcji - Jordan Weisman - jest zaangażowany w prace nad projektem.

Podczas zabawy weźmiemy udział w starciach wielkich robotów. Strategia zaoferuje dwa warianty rozgrywki - kampanię fabularną oraz tryb wieloosobowy.

Odpowiedzialni za grę deweloperzy pokazali dwa materiały. W pierwszym przedstawiono hangar, w którym dokonujemy zmian, dostosowując posiadane roboty przed rozpoczęciem danej misji.

Kolejny film pokazuje już właściwą rozgrywkę. W trakcie swojej tury przemieszczamy wybrane jednostki we wskazane miejsce, a także atakujemy wrogie mechy.

Cykl wraca na PC po niemal 20 latach nieobecności. Pierwsza odsłona serii - Battle: The Crescent Hawk's Inception - debiutowała w 1988 roku za sprawą studia Westwood, łącząc turową rozgrywkę z elementami RPG, co kontynuowano później w cenionym MechWarrior.

Warto zaznaczyć, że twórcy projektu uzyskali wsparcie ze strony internautów. We wrześniu 2015 roku w serwisie Kickstarter zorganizowano zbiórkę funduszy - cel na poziomie 250 tysięcy dolarów udało się osiągnąć w 53 minuty.

Nowa odsłona BattleTech ukaże się na PC z systemami Windows, Mac i Linux. Data premiery pozostaje nieznana.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze