Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio twórców Shadowrun Returns wskrzesi serię Battletech

Czwarty Kickstarter Harebrained.

Studio twórców Shadowrun Returns - Harebrained Schemes - planuje swoją czwartą kampanię na Kickstarterze, tym razem zapowiadając wskrzeszenie popularnej przed laty serii Battletech.

Pierwsza odsłona tego cyklu - BattleTech: The Crescent Hawk's Inception - debiutowała w 1988 roku za sprawą studia Westwood, łącząc turową rozgrywkę z elementami RPG, co kontynuowano później w cenionym MechWarrior.

Seria bazuje na założeniach gry bitewnej BattleTech, opublikowanej pierwotnie w 1984 roku przez wydawnictwo FASA. Twórcy tej produkcji - Jordan Weisman - jest teraz zaangażowany w prace nad grą.

Szczegóły na temat projektu są obecnie skąpe, ale mamy „wkroczyć w polityczną intrygę uniwersum”. Tytuł zaoferuje kampanię łączącą elementy RPG oraz „współczesną, turową taktykę”.

Zbiórka na Kickstarterze rozpocznie się jesienią. Ostatnia odsłona cyklu w tym uniwersum na PC to MechCommander 2 z 2001 roku, więc gracze cierpliwi oczekujący nowej produkcji na pewno będą zainteresowani wsparciem kampanii.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze