Skip to main content

„Star Trek 4” nie pojawi się w 2023 roku. Wytwórnia nie może znaleźć reżysera

Ale nie rezygnuje z produkcji.

Wytwórnia Paramount Pictures poinformowała, że „Star Trek 4” nie pojawi się w kinach 22 grudnia 2023 roku, jak wcześniej zapowiadano. Nowa data nie została ustalona. Studio ma problem ze znalezieniem reżysera, który mógłby wziąć odpowiedzialność za projekt.

O zaistniałej sytuacji dowiedzieliśmy się dzięki portalowi The Hollywood Reporter. Przypomnijmy: produkcją miał się zająć Matt Shakman, twórca miniserialu „WandaVision”. Filmowiec porzucił jednak pomysł i postanowił dołączyć do ekipy pracującej nad „Fantastyczną czwórką” dla Marvel Studios, o czym niedawno informowaliśmy.

„Matt Shakman jest niesamowicie utalentowanym filmowcem i żałujemy, że nie udało mu się wyreżyserować naszego nadchodzącego filmu Star Trek” - oświadczyło wówczas Paramount Pictures w oficjalnym piśmie skierowanym do mediów.

Najnowszą wersję scenariusza filmu opracowali Josh Friedman i Cameron Squires, ale szczegóły dotyczące fabuły nadal są trzymane w tajemnicy. Wytwórnia podkreśla jednocześnie, że nie rezygnuje całkowicie z kolejnego filmu osadzonego w świecie „Star Trek”.

Zobacz także