Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż w USA w styczniu: Resident Evil 7 i PS4 na czele

Sukces Capcomu i Sony.

Firma NPD Group podała styczniowe wyniki sprzedaży konsol i gier w Stanach Zjednoczonych, na najważniejszym rynku wirtualnej rozrywki na świecie. Największym zainteresowaniem cieszył się horror Resident Evil 7, a w sprzęcie - PS4.

Jeśli o urządzeniach mowa, to najpopularniejszą „jednostką” pozostawał standardowy model z dyskiem twardym o pojemności 500 GB oraz Uncharted 4: Kres Złodzieja w zestawie. PlayStation 4 jest na prowadzeniu już cztery miesiące z rzędu.

Co interesujące, trzecią najchętniej kupowaną konsolą w Stanach Zjednoczonych było Nintendo Classic Mini, z pakietem 30 wbudowanych, klasycznych pozycji.

Sukces Resident Evil 7 napędził wzrost wydatków na gry o 14 procent w porównaniu ze styczniem 2016 roku, lecz ogólnie graczy wydali 4 proc. mniej niż przed rokiem, głównie ze względu na niższe przychody w segmentach sprzętu i akcesoriów.

Produkcja Capcomu była zdecydowanym zwycięzcą zestawienia. Warto pamiętać, że ukazała się 24 stycznia, a więc w sprzedaży była tylko przez niecały tydzień, a i tak zdołała pobić konkurencję.

Zobacz: Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

Ostatnio pierwsze miejsce w miesięcznym notowaniu japońska korporacja także osiągnęła za pośrednictwem odsłony tej serii - Resident Evil 5 w marcu 2009 roku.

NPD Group rozpoczęło również podawanie wyników za tak zwany „katalog”, czyli sprzedaż produkcji, które są na rynku dłużej niż pół roku. W tej kategorii zwycięzcą za styczeń - oraz cały rok 2016 - było Take-Two Interactive. Nie podano skąd taki rezultat, ale GTA 5 wydaje się być bardzo bezpiecznym założeniem.

Poniżej dziesięć najpopularniejszych gier w Stanach Zjednoczonych w styczniu, według przychodów ze sprzedaży:

  1. Resident Evil 7
  2. Call of Duty: Infinite Warfare
  3. Grand Theft Auto 5
  4. Battlefield 1
  5. NBA 2K17
  6. Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue
  7. Madden NFL 17
  8. Watch Dogs 2
  9. Overwatch (bez wersji cyfrowych)
  10. FIFA 17
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze