Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier w UK: Destiny 2 z debiutem dużo słabszym od „jedynki”

Nie licząc wersji cyfrowych.

Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii.

Destiny 2 to największa tegoroczna premiera w UK, choć liczba egzemplarzy sprzedanych w pierwszym tygodniu jest aż o 58 procent niższa niż w przypadku pierwszej odsłony serii.

Gdzie te zakupy?

To nie pierwszy sequel, który w tym roku można opisać w ten sposób. Wcześniej podobnie było z Titanfall 2 czy Watch Dogs 2.

Warto pamiętać, że w przypadku Destiny 2 znaczenie może mieć brak danych na temat wersji cyfrowych w zestawieniu Chart-Track. Taka forma sprzedaży jest na pewno dużo bardziej popularna niż 3 lata temu. Kolejnym czynnikiem jest brak odsłon PS3 oraz X360 oraz debiut w środę - nie we wtorek, jak pierwowzór.

Pozostaje pytanie, czy biorąc pod uwagę te zastrzeżenia udałoby się zrekompensować różnicę w wysokości 58 procent. Część graczy sugeruje, że naturalnym rynkiem dla sieciowej strzelanki pozostają po prostu Stany Zjednoczone.

Na forum NeoGAF opublikowano dokładne dane sprzedaży z raportu: 175 tysięcy pudełek dla Destiny 2 (101,5 tys. na PS4) w porównaniu z 417 tys. dla Destiny 1 (192 tys. na PS4, a także 75 tys. dla PS3 i X360).

Uncharted: The Lost Legacy spada tym samym na drugą lokatę, przed awansującym Forza Horizon 3, które zyskuje dzięki przecenionemu zestawowi z Xbox One S.

Zobacz: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Knack 2 notuje bardzo słaby debiut i zatrzymuje się poza pierwszą dziesiątką, dopiero na 12. lokacie.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 3 - 9 września:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 Nowość Destiny 2
2 1 Uncharted: The Lost Legacy
3 10 Forza Horizon 3
4 4 Grand Theft Auto 5
5 14 Fallout 4
6 5 Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
7 3 F1 2017
8 17 Dishonored 2
9 19 Doom
10 1 Mario + Rabbids: Kingdom Battle

***

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

PlayerUnknown's Battlegrounds jest pierwsze po raz 25. z rzędu. Na podium ponownie jest miejsce na rozszerzenie XCOM 2: War of the Chosen oraz na NieR:Automata, które jest obecnie tańsze o 35 procent - najniżej od premiery.

Divinity: Original Sin 2 jest czwarte, przed CS:GO i GTA 5 oraz kolejną przepustką sezonową do Rainbow Six Siege. Dziesiątkę uzupełnia H1Z1: King of the Kill, Arma 3 oraz Life is Strange: Before the Storm.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 3 - 9 września:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Playerunknown's Battlegrounds
2 - NieR:Automata
3 2 XCOM 2: War of the Chosen
4 10 Divinity: Original Sin 2
5 5 Counter-Strike: Global Offensive
6 6 Grand Theft Auto 5
7 - Rainbow Six Siege - Year 2 Pass
8 - H1Z1: King of the Kill
9 - Arma 3
10 - Life is Strange: Before the Storm

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze