Skip to main content

Spór o „Pierścienie Władzy”. Mocne komentarze Elona Muska i Neila Gaimana

Zagęszcza się atmosfera wokół serialu.

Elon Musk, czyli jeden z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi na świecie, podzielił się mocną opinią na temat produkcji „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” od Amazona. Teraz na jego słowa zareagował twórca serii komiksów o „Sandmanie”, Neil Gaiman.

Tolkien przewraca się w grobie” - napisał Musk na swoim profilu na Twitterze. W kolejnym tweecie twierdzi, że „prawie każda ukazana do tej pory męska postać jest tchórzem, palantem lub jednym i drugim. Tylko Galadriela jest odważna, mądra i miła”.

Niektórzy fani są oburzeni słowami przedsiębiorcy i zapytali Neila Gaimna, co o tym sądzi. Scenarzysta filmowy krótko odniósł się do sprawy. „Elon Musk nie przychodzi do mnie po radę, jak odnieść porażkę kupując Twittera, więc i ja nie proszę go o recenzję w temacie filmu, serialu czy literatury” - oznajmił.

Warto wspomnieć, że Elon Musk od lat rywalizuje z założycielem Amazona - Jeffem Bezosem. Ich współzawodnictwo nasiliło się zwłaszcza od kiedy obaj zainteresowali się tematem kosmicznej ekspansji. Blue Origin Bezosa i SpaceX Muska konkurują ze sobą na rynku, prześcigając się w technologicznych rozwiązaniach.

Z tego powodu dyrektor generalny Tesli od czasu do czasu wbija szpilkę w prezesa Amazona, zwyczajnie go trollując.

Pomimo płynących z wielu stron słów krytyki, serial „Pierścienie Władzy” odniósł sukces i obejrzało go już ponad 25 milionów widzów.

Zobacz także