Skip to main content

Serial „Władca Pierścieni” największą premierą Amazon w historii. W tle krytyka fanów

Produkcja mierzy się z „review bombingiem”.

Ponad 25 milionów widzów w 240 krajach na całym świecie obejrzało serial „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” w ciągu pierwszego dnia od premiery. Produkcja pobiła wszelkie rekordy oglądalności platformy Amazon Prime Video, ale wcale nie ma łatwego początku. W Internecie zaczęły się masowo pojawiać nieprzychylne recenzje.

O wynikach „Pierścieni Władzy” dowiedzieliśmy się z oficjalnego komunikatu prasowego Amazona. Szefowa studia, Jennifer Salke, dziękowała w nim całej ekipie za włożony trud w produkcję. „Jestem bardzo wdzięczna Tolkien Estate oraz naszym showrunnerom J.D. Payne’owi i Patrickowi McKay, producentce wykonawczej Lindsey Weber, obsadzie i ekipie za ich niestrudzone wysiłki i twórczą energię” – czytamy.

Jednak na przekór zachwytom twórców, fani oceniają serial dosyć krytycznie, o czym dali znać w kilku serwisach, zajmujących się agregowaniem recenzji o produkcjach kinowych i telewizyjnych. Na platformie Rotten Tomatoes tylko 39 procent użytkowników podzieliło się pozytywną opinią o „Pierścieniach Władzy”. Za to średnia ocen na należącym do Amazona IMDb, wyniosła 6.8, a na Metacritic już 2.4.

Zdaniem Amazona, serial mierzy się z „review bombingiem”, czyli szkodzącym zjawiskiem polegającym na masowej publikacji nieprzychylnych recenzji dla danej produkcji lub produktu, za którym stoi duża liczba osób lub wielu użytkowników z wieloma kontami.

Dlatego, jak informuje The Hollywood Reporter, firma postanowiła wprowadzić 72-godzinną blokadę oceniania „Pierścieni Władzy” na Prime Video, aby pozwolić sobie odsiać hejterów oraz internetowych trolli. Działania Amazona przynoszą już pierwsze efekty. Na ich własnym serwisie IMDb zniknęły wszystkie negatywne recenzje.

Rozpiskę z datami premier kolejnych odcinków „Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy” znajdziecie tutaj.

Zobacz także