Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony zamierza wspierać PS4 jeszcze przez nawet 4 lata

Firma nie pozostawi starszej konsoli.

  • Sony będzie wspierało PS4 przez najbliższe lata
  • Na starszej konsoli pojawi się między innymi Horizon Forbidden West

Wkrótce na rynku pojawi się PlayStation 5, ale szef Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - zapewnia, że firma nie rezygnuje jeszcze z wydawania gier na starszą konsolę.

- Społeczność zgromadzona wokół PS4 będzie dla nas niezwykle istotna przez następne trzy lub cztery lata. Mamy nadzieję, że jeśli wykonaliśmy dobrze swoją pracę, wielu graczy przesiądzie się na PS5, ale dziesiątki milionów osób pozostanie przy dotychczasowym urządzeniu - wyjaśnia menedżer w rozmowie z dziennikiem Washington Post.

Cover image for YouTube videoMarvel’s Spider-Man: Miles Morales - Gameplay Demo | PS5

Wczoraj nieoczekiwanie ujawniono, że Spider-Man: Miles Morales, Sackboy A Big Adventure i Horizon Forbidden West - tytuły zapowiedziane do tej pory tylko na nową konsolę Sony - trafią też na PlayStation 4. Ogłoszenie zaskoczyło wiele osób, szczególnie, że koncern sugerował wcześniej odcięcie się od poprzedniej generacji.

- Nikt nie powinien być rozczarowany. Wersje PS5 wymienionych gier stworzono od podstaw z myślą o wykorzystaniu głównych funkcji urządzenia, a mamy też opcję darmowego upgrade'u dla użytkowników PS4. Chodzi o zaoferowanie wyboru - tłumaczy Ryan.

PlayStation 5 trafi do sprzedaży 19 listopada. Konsola pojawi się w dwóch wersjach - w Polsce za model z czytnikiem płyt zapłacimy 2299 zł, edycję Digital wyceniono zaś na 1899 zł.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze