Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man Miles Morales i Horizon Forbidden West trafią też na PS4

Wraz z Sackboy: A Big Adventure.
  • Kilka nadchodzących gier Sony zadebiutuje też na PS4
  • Gracze otrzymają bezpłatną aktualizację do wersji next-genowych
  • Decyzja stoi w sprzeczności z poprzednimi komunikatami koncernu

W zaskakującym ogłoszeniu, opublikowanym zaraz po wczorajszym pokazie PlayStation Showcase, Sony poinformowało, że kilka oczekiwanych gier następnej generacji trafi nie tylko na PS5, ale i na PS4. Mowa o Spider-Man: Miles Morales, Sackboy: A Big Adventure i Horizon Forbidden West.

Nabywcy wersji na „starą” generację otrzymają bezpłatną aktualizację wspomnianych tytułów do edycji na PS5 - zarówno w wersji cyfrowej, jak i fizycznej, choć w drugim przypadku wymagane jest nabycie PS5 z napędem optycznym.

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że jeszcze kilka miesięcy temu Sony wyraźnie zaznaczało, że wierzy w generacje, dlatego gry na PS5 nie trafią na poprzednią konsolę.

- Zawsze mówiliśmy, że wierzymy w generacje. Uważamy, że jeśli podejmujemy wysiłek, by stworzyć nową konsole, powinna gwarantować funkcje i korzyści, których nie ma na poprzednim sprzęcie - tłumaczył w maju Szef Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan.

Spider-Man: Miles Morales i Sackboy będą tytułami startowym konsoli. Horizon Forbidden West nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, ale zadebiutuje dopiero w 2021 roku.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze