Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony wyjaśnia ceny gier na PS5: mamy najlepsze exclusivy

"Zaoferujemy prawdziwe doznania nowej generacji".
  • Sony uzasadnia wyższe ceny jakością gier
  • Firma twierdzi, że „urzeknie graczy”

Gry na PlayStation 5 w dniu premiery będą kosztować 80 euro, co w Polsce przełoży się na kwotę 350 zł. Do kwestii wyższych cen odniósł się szef Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan.

- Trudno mówić o całej branży lub innych konsolach, ale myślę, że w przypadku PS5 wartość jest oczywista. Zadowolimy fanów na całym świecie najlepszymi dostępnymi obecnie na rynku exclusivami, zaoferujemy też prawdziwe doznania nowej generacji, które urzekną graczy - wyjaśnia menedżer w rozmowie z koreańskim serwisem Naver.

Sony to jedna z kilku firm, które postanowiły podnieść ceny swoich produkcji. W polskich sklepach remake Demon's Souls i Spider-Man: Miles Morales w wydaniu Ultimate (zawierającym także remaster pierwszej części) kosztują po 349 zł.

Nie brakuje jednak nieco tańszych pozycji. Standardowa edycja wspomnianej gry o pajęczym bohaterze i Sackboy: A Big Adventure w cyfrowym PS Store dostępne są odpowiednio za 249 zł i 299 zł.

PlayStation 5 trafi do sprzedaży 19 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze