Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony nigdy nie zrezygnuje z gier stawiających na fabułę i narrację

Zapewnienia prezesa PlayStation.

Sony nie ma zamiaru rezygnować z inwestowania w gry dla pojedynczego użytkownika, stawiające największy nacisk na opowiadanie historii - zaznaczył Jim Ryan w rozmowie z serwisem CNET.

- Nigdy jeszcze nie radziliśmy sobie tak dobrze z grami opartymi na fabule i narracji. Czujemy się z tym naprawdę dobrze i na pewno nie jest to typ gier, od którego mielibyśmy kiedykolwiek odejść - podkreślił prezes marki PlayStation.

Ryan zauważył, że „gry-usługi” (produkcje sieciowe typu Destiny czy The Division) będą prawdopodobnie coraz popularniejsze, ale „tylko dlatego, że ogólny rynek gier rośnie i coraz więcej ludzi gra coraz dłużej”.

W 2019 roku Sony wydało już Days Gone na PS4. Kolejną dużą produkcją dla jednego gracza będzie Death Stranding od Hideo Kojimy - ambitny tytuł zadebiutuje w listopadzie. W przyszłym roku ukażą się zapewne The Last of Us: Part II oraz Ghost of Tsushima.

Jim Ryan powiedział też, że przejście do nowej generacji będzie „bardziej interesujące niż kiedykolwiek wcześniej” z uwagi na dostępność różnorodnych usług i szybko ewoluującą technologię.

Zaznaczył również, że popularność PS VR przewyższyła oczekiwania Sony, ale na chwilę obecną firma nie ma nic do powiedzenia na temat ewentualnego PS VR 2.

Ellie powróci. Na początku przyszłego roku?

PlayStation 5 zadebiutuje najprawdopodobniej jesienią 2020 roku. Konsola zaoferuje dysk SSD i zaawansowany procesor graficzny. Gracze mogą też spodziewać się systemu wstecznej kompatybilności.

Źródło: CNET.

O autorze
Komentarze