Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Siódmy odcinek serialu „The Last of Us” skupi się na DLC

Left Behind.

Zwiastun siódmego odcinka serialu „The Last of Us” potwierdza, że nadchodzący epizod skoncentruje się na przeszłości Ellie, a także na wydarzeniach znanych z DLC do gry, Left Behind.

Poznamy między innymi Riley Abel, w którą wcieli się Storm Reid, znana choćby z serii „Euforia”, także w wykonaniu HBO. Osierocona dziewczyna dorasta w postapokaliptycznym Bostonie, gdzie zaprzyjaźnia się właśnie z główną bohaterką produkcji.

Left Behind ukazało się rok po podstawowej wersji gry, oferując dwie opowieści: prequel z akcją rozgrywającą się trzy tygodnie przed kampanią The Last of Us, właśnie z Ellie i Riley w opuszczonym centrum handlowym. Druga linia czasowa to poszukiwania leków dla rannego Joela, w Kolorado.

Co interesujące, nadchodzący odcinek będzie jedynym, do którego scenariusz przygotował sam Neil Druckmann, dyrektor kreatywny gry. Deweloper odpowiadał także za skrypt pilota i ostatniego epizodu serialu, ale we współpracy z Craigen Mazinem, który napisał wszystkie pozostałe odcinki.

Również dla reżyserki - Lizy Johnson - będzie to jedyny wkład w pierwszy sezon produkcji. Ma ona w dorobku między innymi film „Elvis & Nixon” z 2016 roku, a także wybrane odcinki „Sneaky Pete”, komedii „Dolina Krzemowa” czy też „Co robimy w ukryciu”.

Siódmy odcinek o wiele mówiącym tytule „Left Behind” zadebiutuje w najbliższą niedzielę. Poza tym pierwszy sezon otrzyma jeszcze tylko dwa epizody, oba w reżyserii Aliego Abbasiego. Potwierdzono już, że powstanie druga seria, traktująca o The Last of Us 2. Craig Mazin potwierdzał już w przeszłości, że „dwójka” to obszerny materiał źródłowy i jeden sezon może nie wystarczyć.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze