Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadow Realms od BioWare wróciło do fazy planowania - raport

Gra zaoferuje pełną kampanię fabularną.

Shadow Realms, sieciowe RPG od BioWare, prawdopodobnie powróciło do fazy planowania i projektowania podstaw rozgrywki - informuje Kotaku powołując się na zaufane źródła z Electronic Arts.

Gra została zapowiedziana w ubiegłym roku na targach E3. Zaprezentowano pierwsze materiały wideo, dziennikarze mieli okazję zagrać we wczesną wersję produkcji.

Od tamtego czasu nie pojawiły się jednak żadne nowe - nawet najmniejsze - szczegóły na temat tytułu, a deweloperzy niemal zupełnie przestali się na temat Shadow Realms wypowiadać. Zapowiedziano też, że nie odbędą się planowane na jesień testy alpha.

Informator Kotaku twierdzi, że prace nad grą zostały zresetowane w październiku ubiegłego roku. Nowa wizja zakłada stworzenie pełnej kampanii fabularnej, a produkcja ma trafić nie tylko na PC, ale też na PS4 i Xbox One. Premierę zaplanowano na 2017 rok.

Według pierwotnych założeń, Shadow Realms miało oferować kampanię sieciową w formie epizodycznej. Rozgrywka opierała się na współpracy czwórki użytkowników. Piąty gracz miał wcielać się w Shadowlorda, czyli dowodzącego siłami wroga, który przeszkadzałby bohaterom poprzez rozstawianie pułapek czy wprowadzanie na planszę kolejnych przeciwników.

Świat gry to współczesna Ziemia, której niektórzy mieszkańcy weszli w posiadanie magicznych mocy z innego wymiaru.

Projektowane od podstaw Shadow Realms ma być zintegrowane z Origin od EA. Według doniesień anonimowego pracownika wydawnictwa, firma oferuje deweloperom więcej pieniędzy, jeżeli ich gra jest powiązana z tą platformą.

Poniżej krótki materiał z pierwszej wersji gry udostępnionej dla odwiedzających E3 w 2014 roku.

Komentarze