Skip to main content

Shadow of the Erdtree to gigantyczny sukces sprzedażowy. FromSoftware podało wyniki

Poziom trudności jednak nie taki straszny.

Wysoki poziom trudności jedynego dodatku do Elden Ring nie przeszkodził w osiągnięciu znakomitego wyniku sprzedaży. FromSoftware pochwaliło się, że w Shadow of the Erdtree zagrało już ponad 5 mln graczy.

Wielu osobom, które podążają ścieżką pozostawioną przez Miquellę, wyrażamy naszą szczerą wdzięczność” - przekazano w krótkim komunikacie, pod którym załączono grafikę z konkretnym wynikiem. Co ciekawe, wedle informacji podanych przez serwis IGN, wynik udało się rzekomo osiągnąć w ciągu zaledwie 3 dni od premiery.

Niestety twórcy nie ujawnili, jak wyglądają statystyki sprzedaży na konkretnych platformach. Przypomnijmy, że dodatek zadebiutował na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox obu generacji w zeszły piątek - 21 czerwca.

W podbiciu wyniku niewątpliwie pomogło specjalne wydanie, pozwalające zakupić zestaw Elden Ring i dodatku w atrakcyjnej cenie. Zapewne wiele z tych egzemplarzy przełożyło się na przebicie kamienia milowego „podstawki”. Dwa tygodnie temu FromSoftware ogłosiło, że łączna liczba sprzedanych egzemplarzy na świecie przekroczyła 25 mln.

Warto przypomnieć, że sam Elden Ring również sprzedawał się świetnie już na premierę. Tytuł potrzebował ok. trzech tygodni aby sprzedać aż 12 mln egzemplarzy i ustanowić nowy rekord w historii FromSoftware.

Zobacz także