Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Tribes powróci po ponad dekadzie. „Trójka” otrzymała datę premiery

Potrzeba prędkości.

Seria strzelanek Tribes powróci na rynek po ponad dekadzie przerwy. Produkcja pod tytułem Tribes 3: Rivals otrzymała bowiem datę premiery w programie Early Access na Steamie - 12 marca.

W dalszej przyszłości tytuł „może też ukazać się” na Epic Games Store, PlayStation oraz Xboksach. Może, a więc nie musi - wszystko będzie zapewne zależało od zainteresowania. Tytuł na start będzie kosztował 17,99 dolarów lub lokalny odpowiednik, lecz cena wzrośnie wkrótce do 19,99 dol.

Dostępne będą też droższe edycje premium, wzbogacone o dodatkowe elementy kosmetyczne. Lista najpopularniejszych pytań i zapowiedzi zapewnia także, że produkcja powinna być przystępna dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z serią.

Zobacz na YouTube

„Tribes 3 ma wiele wspólnego z większością strzelanek w perspektywie pierwszej osoby, a jazdy na nartach i korzystania z plecaka odrzutowego można się szybko nauczyć” - zapewniają deweloperzy. „Mamy również samouczki w grze, dzięki czemu można łatwo ćwiczyć, a społeczność zawsze chętnie udziela wskazówek i porad nowym graczom”.

Całość wydaje się przypominać nieco Apex Legends, ale z naciskiem właśnie na błyskawiczne śmiganie po sporych mapach, a także z bardziej klasycznymi trybami rozgrywki, jak przejmowanie flag. Nie zabraknie za to postaci z unikatowymi umiejętnościami.

Seria Tribes debiutowała w 1998 roku, początkowo jako spin-off cyklu Earthsiege. Mecze rozgrywają się na otwartych mapach, po których gracze poruszają się w pojazdach lub pieszo, korzystając z jetpacków i „ślizgania” po pagórkach w celu nabrania prędkości. Ostatnią odsłonę serii rozwijało studio Hi-Rez, znane ze Smite czy Paladins. Za Rivals odpowiada już firma Prophecy Games, którego szeregi zasilają niektórzy twórcy pamiętający Ascend z 2012 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tribes 3: Rivals

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze