Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tribes 3: Rivals na długim gameplayu

Kultowa seria strzelanek powraca.

W sieci pojawił się długi gameplay z nadchodzącej gry Tribes 3: Rivals, czyli nowej odsłony bardzo popularnej niegdyś serii sieciowych strzelanek. Jak możemy zobaczyć, w grze znajdziemy wiele elementów znany z poprzednich odsłon, takie jak poruszanie się za pomocą plecaka odrzutowego i charakterystycznej mechaniki „ślizgu”.

Siedmiominutowy materiał opublikowała w serwisie YouTube redakcja portalu IGN i pochodzi on z wersji Alfa gry. Widzimy na nim zapis jednego z dostępnych w grze trybów rozgrywki, jakim jest Capture the Flag oraz użycie dwóch dostępnych broni - zadającego obrażenia obszarowe miotacza dysków oraz karabinu snajperskiego. Możemy dostrzec w ekwipunku gracza także trzecią broń, jednak nie jest ona używana.

W opisie materiału znajdziemy informację, że tytuł początkowo będzie dostępny na PC poprzez Steam i Epic Games Store, podczas gdy wydania na konsole PlayStation oraz Xbox pojawią się w późniejszym czasie. Jednocześnie w ciągu najbliższych miesięcy zorganizowanych zostanie kilka publicznych sesji playtestów (na razie dla graczy z Europy i USA), z czego pierwsza właśnie trwa.

Przypomnijmy, że za powstawanie gry odpowiada studio Prophecy Games, którego szeregi zasilają niektórzy twórcy ciepło przyjętego Tribes: Ascend z 2012 roku. „Wielu najważniejszych członków zespołu odpowiedzialnego za Tribes: Ascend jest zaangażowanych w produkcję nowej odsłony, zwłaszcza pod kątem projektu map i modelu fizyki” - przekazał w zeszłym tygodniu rzecznik firmy.

Seria Tribes zadebiutowała w 1998 roku, początkowo jako spin-off gier z cyklu Earthsiege. Mecze rozgrywają się na dość dużych, otwartych mapach, po których gracze poruszają się w pojazdach lub pieszo, korzystając z jetpacków i „ślizgania” się po pagórkach w celu nabrania prędkości. Ostatnia dotychczas odsłona serii - wspomniane Tribes: Ascend - rozwijana była przez studio Hi-Rez, znane m.in. z gier Smite i Paladins.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tribes 3: Rivals

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze