Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Assassin’s Creed może szykować skok w przyszłość

Mowa o fabule, nie o modelach postaci.

Fani Assassin’s Creed mają interesującą technologię. Niewykorzystany przerywnik filmowy w najnowszej odsłonie serii - Mirage - wydaje się sugerować, że fabuła cyklu może wykonać skok w przyszłość.

Sprawę dokumentuje youtuber „Sliderv2”. Okazuje się, że dataminerzy w plikach AC: Mirage doszukali się niewykorzystanego materiału wideo, który miał rzekomo pojawić się po napisach końcowych, zwiastując jedną z nadchodzących części - AC Neo.

„Neo” - jak wiedzą zagorzali fani - jest jeszcze jedną nazwą kodową zapowiedzianego już oficjalnie Asassins’s Creed: Codename Hexe. To nie następna, lecz kolejna „duża”, pełnoprawna odsłona serii, która powinna ukazać się po AC: Red, zaplanowanym wstępnie na przyszły rok.

Brzmi tajemniczo, ale co pokazuje przerywnik? Mowa najwyraźniej o rozmowie dwóch pracowników firmy Abstergo, odpowiedzialnej - w myśl uniwersum - choćby za urządzenia Animus, za pomocą których przeżywamy wspomnienia własnych przodków.

Kamera przelatuje nad pustynią, a w tle słychać rozmowę, w której pada między innymi zapewnienie, że XXI wiek to „antyczna historia”. Pada także nazwisko Milesa, które wymieniono jako coś znanego z „seminarium historycznych” - choć to postać z czasów współczesnych.

Ten dialog sugeruje właśnie, że dwójka pracowników znajduje się daleko w przyszłości. Jak dodają, w XXI miało dojść do czegoś, co określane jest jako „The Shift”, czyli jakaś wielka zmiana. Na samym końcu jest jeszcze rzut oka na tajemniczą wieżą na środku pustyni.

To by było na tyle. Brzmi bardzo ciekawie, choć zapewne tylko dla najbardziej zagorzałych miłośników cyklu, którym nie zbrzydł jeszcze wątek Asassins’s Creed umieszczony we współczesności (lub - jak widać - w przyszłości).

Nie jest obecnie jasne, kiedy Assassin's Creed Hexe może się ukazać. Wygląda na to, że zagramy podczas polowań na czarownice w XVI wieku, w centralnej Europie. Wygląda na to, że trafimy do ówczesnych Niemiec, lub - bardziej precyzyjnie - do Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Read this next