Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sega sugeruje wydanie gier z serii Bayonetta na PC

O ile nie jest to żart.

Niewykluczone, że Sega zamierza przenieść stworzoną przez Platinum Games serię Bayonetta na PC. Tak przynajmniej sugerują pozostawione przez firmę tropy.

W ramach żartu primaaprilisowego japoński wydawca opublikował na Steamie dostępną za darmo ośmiobitową grę bazującą na cyklu. Podobnie jak większość produkcji na platformie Valve, zawiera osiągnięcia do odblokowania.

Obrazek ułożony z grafik zdobiących osiągnięcia do ośmiobitowej Bayonetty

Gracze odkryli jednak, że ilustracje zdobiące poszczególne wyzwania układają się w większą grafikę. Redakcja serwisu DualShockers połączyła wszystkie części w jeden obrazek, przedstawiający plecy głównej bohaterki.

To samo w sobie nie byłoby niczym dziwnym, gdyby nie jeden szczegół - umieszczony na przyczepionych do głowy kobiety wstążkach adres prowadzący do specjalnej strony internetowej. Witryna zawiera zegar odmierzający czas do 11 kwietnia.

Niewykluczone, że wówczas firma Sega zapowie plany wydania gier z serii Bayonetta na PC. Nie można też wykluczyć, że studio Platinum Games zamierza zaprezentować zupełnie nowy projekt. Przekonamy się za 10 dni.

Oczywiście może się okazać, że akcja jest żartem, choć jest to raczej mało prawdopodobne. Jeśli mielibyśmy jednak do czynienia z dowcipem przygotowanym z okazji 1 kwietnia, nie otrzymalibyśmy zegara odmierzającego czas.

Pierwsza odsłona cyklu zadebiutowała w 2009 roku na PS3 i X360, a pięć lat później pojawiła się na Wii U. Kontynuacja ukazała się w 2014 roku, ale tylko na wspomnianej konsoli Nintendo.

Zobacz na YouTube

W obu produkcjach wcielamy się w tytułową Bayonettę - wiedźmę stawiającą czoła siłom Nieba. Bohaterka uzbrojona jest w pistolety (trzymane w rękach oraz przyczepione do butów), a także katanę oraz bicz.

Dwie części cyklu stawiają na dynamiczne walki, w których nie tylko korzystamy z dostępnego arsenału, ale także mocy specjalnych. Poza szeregowymi przeciwnikami nie brakuje potężniejszych bossów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Bayonetta

PS3, Xbox 360, Nintendo Wii U, PC, Nintendo Switch

Bayonetta 2

Nintendo Wii U, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze