Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sega chce więcej filmów i seriali. Strategię wdroży weteran Disneya

Czekamy na adaptację Yakuzy.

Sega zatrudniła byłego menedżera Disneya, by ten poprowadził multimedialną strategię japońskiej korporacji. Można domyślać się, że w planach jest więcej filmów i seriali na znanych licencjach.

Justin Scarpone - o nim mowa - spędził 17 lat w Disneyu, zajmując przeróżne stanowiska, od menedżera generalnego produktów konsumenckich do zarządzania oddziałem odpowiedzialnym za interaktywną rozrywkę. Opuścił firmę w 2019 roku, by dołączyć do Scopely, firmy deweloperskiej i wydawniczej stojącej miedzy innymi za Monopoly Go! oraz Stumble Guys.

Od 1 kwietnia będzie teraz wiceprezesem i globalnym szefem multimediów w Sega. Jego dział - Global Transmedia Group - to całkowita nowość. „W nadchodzących latach pozwoli firmie rozwijać transmedialną strategię szerokiego spektrum licencji, takich jak Persona, Like a Dragon, Angry Birds i inne” - czytamy w informacji prasowej.

Czekamy na adaptacjęZobacz na YouTube

„Z niecierpliwością czekam na współpracę z zespołem i partnerami na całym świecie, wykorzystując siłę bogatych marek firmy Sega do dostarczania nowych historii, innowacyjnych produktów i usług rozrywkowych, jednocześnie stawiając naszych fanów i społeczności na pierwszym miejscu” - dodał Scarpone w serwisie LinkedIn.

Szef Segi - Shuji Utsumi - sam mówił niedawno, że po sukcesie filmów Sonic jego firma chce poszerzać zasięgi także innych licencji. Z nazwy wymienił Personę oraz Yakuzę (obecnie Like a Dragon). Zwłaszcza ta druga seria słynie z siedemnastu zwrotów akcji na godzinę i idealnie nadawałaby się zapewne na serial na setki odcinków.

W grudniu korporacja ogłosiła, że wskrzesza też nieco bardziej zapomniane licencje, szykując nowe odsłony Jet Set Radio, Streets of Rage, Golden Axe, Shinobi oraz Crazy Taxi.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Like a Dragon: Infinite Wealth

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze