Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rust - jak unikać śmierci

Co robić, by przeżyć.

Śmierć to nieodłączny element gry w Rust. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę w Rust, pogódź się z myślą, że umrzesz - nie z własnej winy - wiele, wiele razy.

Zgon może oczywiście nastąpić z powodu wygłodzenia czy spotkania z dzikimi zwierzętami. Jednak najbardziej uciążliwe jest zagrożenie ze strony innych graczy, na którym skupiamy się na niniejszej stronie.

Stosując się do poniższych wskazówek, powinieneś przetrwać nieco dłużej.

- Nie próbuj nawiązywać znajomości. Obcy gracze w zdecydowanej większości przypadków chcą zrobić ci krzywdę. To już swego rodzaju tradycja w Rust. Gdy rozwiniesz postać, zbudujesz imponującą bazę, zaczynasz zajmować się po prostu likwidowaniem innych graczy. Nawet jeśli ktoś wydaje się uprzejmy i chce nawiązać kontakt - uciekaj.

- Szybko ulepsz bazę do ścian z kamienia. Taki budynek trudniej zburzyć. Napastnik może być zniechęcony perspektywą okładania twoich ścian kilofem, bo mogłoby to zwrócić uwagę innych. Oczywiście wróg może mieć przy sobie ładunek wybuchowy, wtedy nawet kamienne czy metalowe ściany nie pomogą.

- Uważnie się rozglądaj. Jeśli na drodze do celu, który sobie obrałeś, jest baza obcego gracza, poświęć czas i okrąż ją z daleka. Cały czas wypatruj ruchu dookoła. Nawet jeśli nie dostrzeżesz gracza, to może zobaczysz w porę wilka i zdążysz się schować czy uciec.

- Wybierz serwer dla początkujących. To zwiększy szansę, że trafisz na graczy, którzy nie będą chcieli za wszelką cenę zabijać tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z Rust. Znajdziesz też serwery dla par (Duo) czy trójek (Trio), które ułatwią grę ze znajomymi.

- Naucz się budować bazy-pułapki. Wpisz frazę Rust trap base na YouTube, by znaleźć przykłady. Takie bazy pomogą obronić się, a nawet pokonać napastników. To jednak rozwiązanie na późniejsze etapy przygody.

- Nie używaj pochodni, ewentualnie wyjmuj ją tylko w podziemiach czy budynkach. Jeśli zapalisz pochodnię idąc przez otwartą przestrzeń, niemal na pewno zwrócisz uwagę kogoś, kto zechce cię wyeliminować.

- Poćwicz strzelanie na specjalnych serwerach do testowania broni. We właściwej grze, gdy zdobędziesz już broń, nie ma czasu i okazji do ćwiczenia celności. Lepiej być przygotowanym.

Poza tym nie przejmuj się. Jak zaznaczyliśmy na początku - w Rust po prostu się umiera. Nawet internetowi twórcy z YouTube'a giną często. To nieodłączny element tej survivalowej produkcji.

Następnie: Rust - koń: jak znaleźć i jak zsiąść z konia

Spis treści: Rust - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio:Rust - jaki serwer wybrać

O autorze
Komentarze