Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rogue Legacy 2 zadebiutuje w lipcu - jest pierwszy gameplay

Sequel jednego z pierwszych rogue-lite'ów.

Deweloperzy z Cellar Door Games opublikowali pierwszy trailer Rogue Legacy 2 z fragmentami rozgrywki. Zapowiedziano też, że wczesna wersja trafi na Steam i Epic Games Store 23 lipca.

Twórcy planują wydawać dużą aktualizację średnio co dwa miesiące i chcą, by gra opuściła Early Access w 2021 roku. Pierwsze wydanie zaoferuje dwa biomy (z 5-6 planowanych), ponad 700 pokojów, 35 cech i 12 przeciwników.

Cover image for YouTube videoRogue Legacy 2 - Early Access Trailer

Formuła rozgrywki mocno przypomina oryginał. Eksplorujemy tajemniczą twierdzę, a gdy nasza postać ginie, wcielamy się w jej potomka - z losowo dobranymi cechami, negatywnymi i pozytywnymi.

Możemy więc grać łuczniczką z częściowym astygmatyzmem, nieodróżniającym kolorów wojownikiem czy rycerzem zmagającym się z problemami żołądkowymi. Twórcy przygotowują też sporo rodzajów broni. Pomiędzy kolejnymi wyprawami zajmiemy się rozbudową własnego zamku, gdzie wykupimy różne ulepszenia.

Zawsze wybieramy spośród 3 potomków

Cena gry będzie rosła z biegiem czasu, aż do premiery - jak często bywa w przypadku gier z Early Access. Na początku za Rogue Legacy 2 zapłacimy około 80 zł.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Rogue Legacy 2

PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze