Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rodzina Simpsonów trafi do Minecrafta

Tylko na Xboksach.

Minecraft w wersji Xbox 360 i Xbox One otrzyma pod koniec lutego nowe DLC, wprowadzające do gry skórki postaci inspirowane serialem „Simpsonowie”.

Rozszerzenie będzie kosztowało 2 dolary (ok. 8 zł), a w środku znajdziemy wizerunki samych Simpsonów (Homer, Marge, Bart, Lisa i Maggie) oraz 19 mieszkańców miasteczka Springfield.

„Na Xbox Live mamy 17-milionową społeczność zaangażowanych fanów Minecrafta i domagali się dodania postaci z Simpsonów” - komentuje Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie.

„Podobnie jak Simpsonowie, Minecraft jest kulturowym fenomenem, dla ludzi w dowolnym wieku, na każdym zakątku globu” - dodaje Roz Nowicki z wytwórni Twentieth Century Fox.

Podobnie jak inne licencjonowane dodatki, Simpsonowie pojawią się tylko na konsolach Xbox. Microsoft przejął studio Mojang wraz z prawami do Minecrafta za 2,5 mld dolarów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze