Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Redemption na Unreal Engine 5 - fan pokazuje, jak wyglądałby remake

To teraz czekamy na ruch Rockstara.

Fani Red Dead Redemption od lat czekają na pełnoprawne odświeżenie pierwszej części serii, ale Rockstar milczy w tej kwestii, więc muszą obejść się smakiem. Na pocieszenie zostaje jednak ciekawy projekt, przenoszący świat gry do silnika Unreal Engine 5.

W materiale widzimy kilka scenerii pustynnych i leśnych, a także budynki. Jest też główny bohater, którego wygląd jest jednak nieco dyskusyjny - z pewnością mógł bardziej przypominać Johna Marstona. Przynajmniej strój się udał.

Autor projektu nie przeniósł oczywiście świata pierwszego Red Dead Redemption bezpośrednio do Unreal Engine, a przygotował kilka scen, dobierając elementy graficzne, które jak najlepiej będą pasować do świata gry. Wykorzystał też Quixel Megascans, a więc bazę modeli przygotowanych przez skanowanie prawdziwych przedmiotów.

Trzeba przyznać, że pod względem grafiki projekt zaskakująco przypomina Red Dead Redemption 2, które - co jest raczej powszechną opinią - jest jedną z najładniejszych gier dostępnych na rynku. To pokazuje tylko kunszt deweloperów Rockstara w kreowaniu zapierających dech w piersi światów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Red Dead Redemption

PS4, PS3, Xbox 360, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze