Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS Store wreszcie ma oceny gier na PS5

Sony wprowadza brakującą funkcję.

Jednym z elementów sklepu PlayStation, na którego brak najbardziej narzekali gracze, były oceny użytkowników. Aktualizacja PS Store w końcu wprowadza wyczekiwaną opcję w formie pięciogwiazdkowej skali, choć jeszcze nie wszyscy widzą zmiany.

Najwyraźniej Sony po cichu dodało opcję oceniania gier w PS Store, o którą prosiło wielu graczy. Jeszcze nie wszyscy mogą skorzystać z tej funkcji, a zmiany wprowadzane są stopniowo i dotyczą na razie wybranych rynków. Niestety, w Polsce system jeszcze nie działa, choć powinno być to już tylko kwestią czasu. Warto dodać, że podobny system działał na PS4, ale z jakiegoś powodu zabrakło go na nowych konsolach Sony.

Na karcie wybranej produkcji w sklepie PlayStation powinniśmy zobaczyć aktualną średnią w formie pięciogwiazdkowej skali, a po kliknięciu w nie - dodatkowe informacje dotyczące dystrybucji ocen, czyli dowiemy się, ilu graczy dało jedną, dwie, trzy, cztery lub pięć gwiazdek. Możemy też wystawić własną notę, jednak musimy posiadać wybrany tytuł - jeśli dana pozycja nie znajduje się w naszej bibliotece, to nie będziemy mogli jej ocenić.

Rozwiązanie zastosowane przez Sony bardzo mocno przypomina to, co znamy ze sklepu Xbox czy Steama, choć w PS Store nadal nie ma możliwości dodania tekstowego komentarza do recenzji. Nie możemy jednak wykluczyć, że taka funkcjonalność pojawi się w przyszłości. Cieszy też fakt, że do wystawienia opinii wymagane jest posiadanie gry, co w teorii powinno przynajmniej częściowo ograniczyć możliwość celowego zaniżania średniej ocen.

Warto jednak zauważyć, że nie musimy kupować gry i wystarczy posiadać dany tytuł w swojej bibliotece, a zatem bez problemu ocenimy pozycje dostępne w ramach usługi PS Plus. Nie ma też wymogu dotyczącego grania w recenzowane produkcje przez określony czas, co akurat mogłoby przyczynić się do jeszcze większego zmniejszenia możliwości „bombardowania” gier negatywnymi ocenami.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze