Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przyszłość Titanfall zależy od twórców - zapewnia EA

Firma nie mówi zespołom, nad czym mają pracować.

  • EA przekonuje, że kieruje się opiniami graczy
  • Zespoły firmy mają bardzo dużą autonomię w podejmowaniu decyzji
  • Powstanie Titanfall 3 zależy tylko od studia Respawn

Niektórzy fani chcieliby, aby Respawn Entertainment przygotowało Titanfall 3, ale studio skupia się na Apex Legends. Przedstawicielka EA zapewnia, że o przyszłości marki decyduje głównie studio.

Szefowa zespołów należących do Electronic Arts - Laura Miele - w rozmowie z IGN zapewnia, że studio ma pełną kontrolę nad rozwojem serii strzelanek. Zaznacza, że w podejmowaniu działań twórcy kierują się między innymi opiniami graczy.

Respawn kilkukrotnie zapewniało, że nie pracuje nad Titanfall 3

- Apex osadzone jest w świecie Titanfall i Respawn jest niesamowicie dumne z tej spuścizny i marki. Ekipa zdecyduje o przyszłości obu cykli. Nie wierzę, że powinno się mówić autorom, co mają stworzyć, pomysły muszą pochodzić od graczy oraz inspiracji i motywacji deweloperów - tłumaczy.

Menedżerka przyznaje, że ostateczny głos w sprawie danego projektu ma EA, ale zapewnia, że zespoły mają bardzo dużo swobody kreatywnej. Dodaje jednak, że „są pewne wartości i zasady”, których firma nie może pozwolić naruszyć, zaś celem zawsze jest bawienie odbiorców.

Zobacz na YouTube

Miele przekonuje, że odkąd kieruje studiami Electronic Arts, stara się kierować opiniami graczy. To właśnie w reakcji na sugestie fanów wyrażono zgodę na powstanie nowego Skate oraz remasterów Command & Conquer i Mass Effect.

Przedstawicielka koncernu podkreśla przy tym, że objęta taktyka nie oznacza uszczęśliwiania każdego. Niektórzy nadal poczują się zawiedzeni, czego przykładem jest decyzja o skasowaniu odświeżonego Anthem.

Read this next