Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przy Cyberpunk 2077 pomagają trzy inne studia z Polski - nieoficjalne informacje

Co najmniej.

Przynajmniej trzy studia z Polski wspierają CD Projekt Red w pracach nad Cyberpunk 2077 - wynika z nieoficjalnych informacji. Według źródeł, są to prawdopodobnie QLOC, Crunching Koalas oraz Testronic.

Doniesienia przekazał serwis PolskiGamedev, powołując się na pragnących zachować anonimowość rozmówców. Jeden z zespołów to podobno wspomniany QLOC, które znane jest przede wszystkim z prac lokalizacyjnych i przenoszenia gier na inne platformy sprzętowe. W dorobku ma na przykład komputerowe wersje Mortal Kombat 11 i odświeżonego Ni no Kuni.

W Cyberpunk 2077 pojawią się różne środki transportu

Portal zwraca uwagę, że firma funkcjonuje niczym „duch” i niektórych projektów nie ujawnia. Jeden z anonimowych pracowników wyjaśnia, że deweloperzy pomagają nie tylko w testach Cyberpunk 2077, ale też przygotowują elementy graficzne i udzielają wsparcia w rozwoju gry.

Kolejnym studiem zaangażowanym w powstawanie produkcji jest podobno Crunching Koalas. Ekipa znana jest między innymi z logicznego MouseCraft, ale odpowiada także za przeniesienie na inne urządzenia takich tytułów, jak This War of Mine, Beat Cop czy My Memory of Us.

Nie zabraknie przeciwników

Ostatnią firmą pomagającą CD Projekt Red jest rzekomo Testronic z Warszawy. Zespół koncentruje się głównie na testach, optymalizacji i lokalizacji. To nie wszystko, ponieważ źródła wspomnianego serwisu przekonują, że wsparcia może udzielać jeszcze więcej ekip.

Niedawno premierę Cyberpunk 2077 przesunięto z kwietnia na 17 września - twórcy tłumaczyli, że potrzebują więcej czasu, by dopracować projekt. Według niepotwierdzonych informacji, jedną z przyczyn podjętej decyzji są problemy z wydajnością na Xbox One.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Niewykluczone, że CD Projekt Red poprosiło o pomoc inne studia, by jak najszybciej rozwiązać kłopoty i uniknąć dodatkowych opóźnień. Oczywiście należy pamiętać, że doniesienia nie są oficjalne i nie muszą być prawdziwe. Na razie deweloperzy nie skomentowali sprawy.

Źródło: PolskiGamedev

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare zresetowało graczom statystyki i osiągnięcia? Nietypowy komunikat po aktualizacji

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze