Skip to main content

Project Cars 4 powstaje i wróci do symulacyjnych korzeni. Przecieki o grach wyścigowych EA

Plus wieści o F1 23 i nie tylko.

Pojawiło się sporo nieoficjalnych wieści o grach wyścigowych tworzonych w studiach należących do Electronic Arts. Wskazują, że wśród powstających tytułów jest Project Cars 4.

Doniesieniami podzielił się Tom Henderson, a więc renomowany leaker, który w przeszłości dostarczał sprawdzonych informacji o produkcjach ukazujących się nakładem EA i innych firm.

Wieści przekazał na łamach serwisu Exputer. Jednym z powstających tytułów jest Project Cars 4 - kolejna odsłona cyklu rozwijanego przez Slightly Mad Studios, a więc zespół należący do Codemasters, którego właścicielem jest obecnie Electronic Arts.

Szczegóły nie są znane, choć Henderson przekonuje, że pozycja wróci do symulacyjnych korzeni cyklu. Produkcja zmierza podobno na PC i konsole obecnej generacji, czyli PS5 i Xbox Series X/S. Gra najprawdopodobniej ukaże się w 2024 roku.

Inne projekty wyścigowe wyszczególnione przez informatora:

  • WRC - gra na licencji World Rally Championship od studia Codemasters, które na potrzeby tytułu miało porzucić Dirt 3. O pozycji wiadomo niewiele, choć ponoć powstaje na silniku Unreal Engine. Pierwsza odsłona pojawi się najpóźniej w marcu 2024 roku, a EA planuje podobno wydawać kolejne części co dwanaście miesięcy. W planach jest też mobilna produkcja;
  • F1 23 - nie wydano jeszcze F1 22, ale ponoć trwają już prace nad przyszłoroczną odsłoną cyklu. Produkcja jest rzekomo „next-genową” częścią serii, z odświeżonym silnikiem graficznym i mechanizmami rozgrywki oraz rozbudowanym o tajemniczą opcję F1 World modułem F1 Life;
  • mobilny Need for Speed - gameplay z projektu trafił niedawno do sieci. Specjalna odsłona cyklu na smartfony i tablety nie zaoferuje podobno żadnej fabuły i położy nacisk na rozgrywkę sieciową. W planach otwarty świat inspirowany miastem z części o podtytule Heat, choć podobno mapa nie jest dokładną kopią metropolii ze wspomnianej gry.

Henderson wspomniał również o dużej odsłonie Need for Speed, ale nie przedstawił żadnych dodatkowych szczegółów o projekcie. Należy też pamiętać, że są to niepotwierdzone wieści.

Zobacz także