Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Project Cars z darmową i okrojoną wersją na PC

Pięć aut, trzy trasy i dwa tryby.

Twórcy Project Cars ze studia Slightly Mad opublikowali na PC darmową wersję produkcji - tak zwaną Pagani Edition. Dostępna jest w cyfrowym sklepie Steam.

Przygotowane we współpracy z włoską firmą Pagani Automobili, bezpłatne wydanie pełni rolę dema z ograniczoną zawartością. W grze znalazło się tylko pięć aut wspomnianego producenta - Huayra, Huayra BC, Zonda Cinque, Zonda R oraz Zonda Revolution.

Pojazdy wypróbować można jedynie na trzech trasach - współczesnym torze Nürburgring połączonym ze starszym Nordschleife, Monza GP, a także Azure Coast. Do tego tylko dwa tryby rozgrywki - szybki wyścig weekendowy i próba czasowa.

Twórcy podkreślają, że darmową edycję dostosowali do technologii VR. Grać można na takich urządzeniach rzeczywistości wirtualnej, jak Oculus Rift i HTC Vive.

Pełną wersję Project Cars wydano w maju ubiegłego roku na PC, PS4 i Xbox One. Tytuł podzielono na dwa równorzędne tryby - dla jednego i wielu graczy. Użytkownicy preferujący samotną zabawę, otrzymują możliwość udziału w treningu i dołączenia do weekendowego turnieju.

Głównym elementem gry jest kariera, przy czym sami decydujemy w jakim miejscu zaczniemy przygodę. Nie jesteśmy ograniczeni i nie musimy rozpoczynać od najniższych lig z najwolniejszymi autami, by wspinać się wyżej.

W wariancie sieciowym do dyspozycji graczy oddano opcję rywalizacji po dołączeniu do skonfigurowanych wyścigów lub tworzenia własnych, wedle osobistych preferencji. Do tego możliwość pobrania „ducha” innego użytkownika.

Kilka dni temu twórcy produkcji pochwalili się, że dotychczas sprzedała się - na wszystkich platformach docelowych - w ponad 2 milionach egzemplarzy. Autorzy ze studia Slightly Mad zdążyli już zapowiedzieć Project Cars 2. Chętni mogą zagwarantować sobie dostęp do wczesnej wersji gry, wpłacając na konto projektu co najmniej 50 funtów (ok. 245 zł).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze