Skip to main content

Producent Final Fantasy 14 zapewnia, że serwery wytrzymają premierę dodatku

By nie powtórzyć problemów Endwalker.

Reżyser i producent Final Fantasy 14 - Naoki Yoshida - obiecuje, że serwery sieciowej produkcji bez problemów wytrzymają premierę oczekiwanego rozszerzenia Dawntrail. „Nie ma praktycznie szans” na przeciążenie - zapewnił.

Fani mają pewne zastrzeżenia, zwłaszcza w obliczu faktu, że w przeszłości debiuty dodatków wypadały raczej mało stabilnie. Co więcej, obecnie należy wziąć pod uwagę także regularnie powracają niestabilność związaną z atakami DDoS.

„Ostatnim razem było to źródłem dużych niedogodności dla naszych graczy” - przyznał Yoshida, mając na myśli premierę poprzedniego rozszerzenia, Endwalker. „Ponieważ patrzymy jednak w przyszłość Final Fantasy 14 i rozszerzenia, podeszliśmy do planowania i przygotowania serwerów z pewną przesadą”.

Zobacz na YouTube

„Dlatego też teraz, jeśli uznamy do za konieczne, możemy otworzyć nowe serwery za pomocą jednego przycisku. Sądzę więc, że nie ma praktycznie szans, że nie poradzimy sobie z liczbą użytkowników” - obiecał.

Gracze będą też mogli przenosić się pomiędzy centrami danych poza godzinami szczytu, co także powinno wpłynąć pozytywnie na płynność działania. Yoshida od razu zapewnił także, że ewentualny brak problemów nie będzie wynikał ze zmniejszającej się liczby zainteresowanych, lecz właśnie z pracy włożonej w infrastrukturę.

Yoshida poruszył też temat wspomnianych ataków DDoS. „W założeniu są bardzo proste, ale właśnie dlatego tak trudno jest nam się przed nimi obronić - wyjaśnił. „Są szanse, że atak wydarzy się ponownie, ale zajmiemy się przygotowaniem dalszych warstw obrony, by nie miało to na nas wpływu”.

Final Fantasy 14: Endwalker z grudnia 2021 roku miało dość bezprecedensowe problemy z działaniem po premierze. Kolejki na serwery były tak długie, że Square Enix oferowało później dodatkowy czas rozgrywki w ramach zadośćuczynienia, a jednym ze sposób na poradzenie sobie z zainteresowaniem było między innymi... tymczasowe usunięcie gry ze sprzedaży.

Rozszerzenie Dawntrail debiutuje 2 lipca.

Zobacz także