Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prezes Activision oskarża Sony o sabotaż transakcji z Microsoftem

Oraz odnosi się do zarzutów japońskiej korporacji.

Prezes Activision Blizzard Bobby Kotick w mocnych słowach odniósł się do napiętych obecnie relacji między Sony i Microsoftem. Uważa, że japońska korporacja „próbuje sabotować” transakcję Activision i Microsoftu, a zarząd firmy „przestał rozmawiać” z konkurentami. Nazywa też zarzuty twórców PlayStation „absurdalnymi”.

O sprawie informuje serwis VGC, cytując rozmowę biznesmena z dziennikiem Financial Times. „Nagle cały zarząd Sony przestał rozmawiać z kimkolwiek w Microsofcie. Myślę, że Sony próbuje sabotować naszą transakcję” - powiedział Kotick. Jednocześnie dodał, że „pomysł zaprzestania wsparcia PlayStation przez Activision albo Microsoft jest absurdalny”.

Poproszone o komentarz Sony zaprzeczyło doniesieniom prezesa Activision. „Jesteśmy w stałym kontakcie z Microsoftem i nie mamy dalszych komentarzy odnośnie naszych niejawnych negocjacji” - przekazał redakcji Financial Times rzecznik firmy. Wcześniej Kotick ostrzegał regulatorów z Wielkiej Brytanii, że zablokowanie transakcji może negatywnie wpłynąć na całą brytyjską branżę technologiczną.

Przypomnijmy, że Kilka dni temu brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) opublikował wstępne wyniki śledztwa dotyczącego przejęcia Activision. Przedstawiono również kilka środków zaradczych, które mogłyby zniwelować ewentualny negatywny wpływ fuzji firm na konkurencję na rynku gier. Zaproponowano między innymi zakup przez giganta z Redmont tylko części koncernu Activision Blizzard.

Mimo to analitycy uważają, że transakcja jednak dojdzie do skutku. CMA rzekomo stoi „przed przegraną sprawą” i chce wymusić na korporacji jakiekolwiek ustępstwa, aby później móc pochwalić się nieustępliwością w działaniach przeciwko wielkim firmom technologicznym - podobną motywacją kierować ma się też Unia Europejska oraz amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC).

Read this next