Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera Starfield może być bliżej, niż sądzimy

Wakacje z gwiazdami.

Po lakonicznym komunikacie o opóźnieniu nadal nie poznaliśmy konkretnej daty premiery Starfield. Twórcy upierają się, że zagramy w pierwszej połowie roku, ale zdaniem insiderów oznacza to końcówkę czerwca.

Bethesda długo każe czekać na swoją nową produkcję, która pierwotnie miała zadebiutować w listopadzie ubiegłego roku. Starfield jest wyjątkowo ważną - jeśli nie najważniejszą - pozycją w katalogu gier nadchodzących na Xbox Series X/S, więc najwyraźniej Microsoft stara się dopilnować, by tytuł zadebiutował w jak najlepszym stanie technicznym. Fani zaczynają się jednak niecierpliwić, a sieć zalały ostatnio doniesienia o domniemanej dacie premiery.

Plotki mają swoje źródło na karcie gry w aplikacji GOG Galaxy, gdzie pojawiła się wzmianka o 29 czerwca 2023 roku. Najprawdopodobniej była to tylko i wyłącznie data zastępcza, która nie została ustalona przez Bethesdę i obecnie nie znajdziemy jej już na stronie sklepu. Możliwe jednak, że pracownicy GOG niewiele się pomylili w swoich szacunkach, co sugeruje znany insider Jez Corden.

- Często słyszę, ze ludzie wiążą datę premiery Starfield z Międzynarodowym Dniem Lotnictwa i Kosmonautyki. Osobiście jestem zdania, że Starfield ukaże się w czerwcu. Mimo że wszedłem w zakład, że gra zostanie ponownie opóźniona i zadebiutuje później, to najświeższe informacje, do jakich mam dostęp, sugerują czerwiec - powiedział Jez Corden w ostatnim podcaście The Xbox Two.

Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki przypada 12 kwietnia, jednak zdaniem insidera data ta jest zbyt optymistyczna, szczególnie w świetle niedawnych doniesień o nie najlepszym stanie technicznym kosmicznego RPG od Bethesdy. Wiele wskazuje jednak na to, że nawet jeśli dojdzie do opóźnienia, to gra powinna zadebiutować w okresie letnim.

W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się oficjalnego ogłoszenia, ponieważ twórcy zapowiedzieli samodzielną prezentację, która w całości poświęcona będzie Starfield. Choć obecnie nie znamy planowanego terminu imprezy, to w trakcie wydarzenia powinno dojść do ujawnienia nowej daty premiery. Wtedy też dowiemy się, czy eksplorację kosmosu rozpoczniemy latem, czy - jak przewiduje część internautów - dopiero jesienią.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze