Skip to main content

Prawie jak Diablo Immortal. Torchlight wraca jako darmowa gra na sprzęt mobilny i PC

Ruszyły testy.

Popularna seria Torchlight doczekała się nowej odsłony. Darmowe Torchlight: Infinite wydaje się czerpać inspiracje z Diablo Immortal i ukaże się w październiku na PC oraz urządzeniach mobilnych.

W przyszłym miesiącu zadebiutuje pełna wersja (nie podano konkretnej daty), ale już teraz na Steamie można „poprosić o dostęp” do zamkniętych testów.

Choć gra jest darmowa, nie zabraknie okazji na wydanie pieniędzy. Monetyzacja obejmuje przepustkę sezonową, przepustkę miesięczną, dom aukcyjny oraz „zwykłe” pakiety waluty premium. Na koniec testów postępy zostaną zresetowane, lecz wydane pieniądze nie znikną i zasilą konto w dniu premiery.

Już teraz twórcy wydają się przewidywać pewną krytykę i zapewniają na Steamie, że wszystkie elementy wyposażenia, materiały do systemu rzemiosła czy aktualizacje atrybutów znajdziemy podczas standardowej rozgrywki, a prawdziwą gotówkę wydamy głównie na przedmioty kosmetyczne.

Za Torchlight: Infinite odpowiada studio XD Inc. z Szanghaju, co może wyjaśniać kierunek, w jakim podążyła seria. Pierwsze dwie - chyba najlepsze - odsłony to dzieło Runic Games, tymczasem Torchlight 3 wyprodukowało już Echtra Games, zbierając mieszane oceny.

Zobacz także