Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Poznaliśmy potencjalny rozmiar Spider-Man 2 na PS5

Spora różnica w porównaniu do „jedynki”.

Choć do premiery Marvel's Spider-Man 2 pozostało jeszcze ponad półtora miesiąca, prawdopodobnie dowiedzieliśmy się już, ile konkretnie miejsca na dysku PS5 trzeba będzie zarezerwować. Tytuł okazuje się znacznie cięższy od poprzedniej części.

Jak donosi serwis Gamingbolt, informację znajdziemy na pudełkach eksluzywnych wydań PlayStation 5 sprzedawanych w pakiecie z grą. Jeden z nabywców przedpremierowego wydania zdradził, że do pobrania tytułu wymagane jest 98 GB wolnego miejsca. Jeśli dodamy do tego premierową łatkę i kilka drobnych aktualizacji, możemy śmiało założyć, że Spider-Man 2 zajmie ostatecznie ponad 100 GB.

Nowa produkcja od Insomniac Games zapowiada się więc na całkiem ambitną kontynuacją. Dla porównania: rozmiar oryginalnego Spider-Man z w wydaniu Ultimate wynosi 105 GB, a mowa w tym przypadku nie tylko o zremasterowanej wersji „podstawki” (55 GB), ale i samodzielnym rozszerzeniu Miles Morales (50 GB).

Znacząca różnica w rozmiarach wynika choćby z ambitniejszego podejścia do samego świata gry. Wedle wcześniejszych zapowiedzi, Spider-Man 2 ma zaoferować dwukrotnie większą mapę od tej z pierwszej części i wspomnianego dodatku. Gracz będzie mógł zwiedzić m.in. Queens, Brooklyn oraz kilka innych obszarów Nowego Jorku. Miasto ma być też bogatsze o więcej detali i elementów ozdobnych, takich jak murale zamiast „gołej” ściany.

Oczywiście sequel doczeka się także licznych usprawnień w oprawie graficznej i gameplayu, czego dowód mogliśmy zobaczyć w rozbudowanym gameplayu z PlayStation Showcase. Przypomnijmy, że Spider-Man 2 zadebiutuje już 20 października, ekskluzywnie na konsoli PlayStation 5.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze