Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstanie trzecia część serii gier przygodowych Syberia

Za scenariusz odpowiada autor skryptów do dwóch poprzednich odsłon, Benoît Sokal.

Firma Microïds ogłosiła, że trwają prace nad trzecią częścią serii Syberia. W prace nad przygodówką zaangażował się twórca scenariusza do dwóch poprzednich odsłon, Benoît Sokal, oraz Elliot Grassiano, szef francuskiego studia.

Sokal zajął stanowisko dyrektora artystycznego. Scenariusz ma być gotowy w przyszłym roku, lecz Syberia III zostanie wydana w 2014-2015 roku. Twórcy planują premierę na kilku platformach sprzętowych.

Aralbad, jedna z lokacji w pierwszej części serii

- Stworzyłem z Elliotem dwie pierwsze części przygód Kate Walker, więc jestem bardzo szczęśliwy mogąc stworzyć kolejny tytuł i podkreślić pozycję Anuman Interactive na rynku gier przygodowych - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

Anuman Interactive, francuski wydawca i dystrybutor, trzy lata temu kupił studio Microïds.

Syberia to seria gier przygodowych, wydanych w 2002 i 2004 roku. Gracz wciela się w postać prawniczki Kate Walker i towarzyszy jej podczas przygód w fantastycznym świecie wykreowanym przez Benoîta Sokala.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły