Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje film Sleeping Dogs

W roli głównej Donnie Yen z „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”.

Fani niedocenionej gry akcji Sleeping Dogs nie czekają już na sequel od United Front Games. Studio zamknięto, lecz wygląda na to, że cykl będzie kontynuowany w nieco innej formie - za pomocą filmu.

Jak informuje serwis Deadline, powołując się na własne źródła, w główną postać wcieli się mistrz sztuk walki Donnie Yen, znany choćby z „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie” czy cyklu „Ip Man”.

Produkcją zajmuje się podobno wytwórnia Original Film, odpowiedzialna między innymi za popularny cykl „Szybcy i wściekli”.

Szczegóły na temat fabuły produkcji nie są znane, lecz Yen ma wcielić się w policjanta infiltrującego niebezpieczny świat zorganizowanej przestępczości w Hong Kongu, podobnie jak czynił główny bohater gry z 2012 roku, Wei Shen.

Na pewno nie zabraknie kung-fu, dynamicznych pościgów na lądzie i na morzu oraz broni palnej, choć ten ostatni element niemal nie występował w produkcji United Front Games, gdzie postawiono właśnie na rozbudowany system walki wręcz.

Sleeping Dogs, choć ciepło przyjęte przez graczy, sprzedało się poniżej oczekiwań wydawcy - Square Enix - choć te ustalono na skromne 1,75 miliona egzemplarzy do końca 2013 roku.

Tymczasem koszty produkcji były spore, ponieważ tytuł zaczynał jeszcze w 2007 roku, jako odsłona serii True Crime dla Activision. United Front Games z Kanady nieskutecznie próbowało innych tytułów, lecz ostatecznie działalność zamknięto pod koniec ubiegłego roku.

Prawa do Sleeping Dogs pozostały w Square Enix i to właśnie ta firma udzieliła licencji na film.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze