Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polacy nie kupią Game Passa za 4 zł. Promocja wycofana w naszym kraju

Można domyślać się powodów takiej decyzji.

Zaledwie dwa dni temu świat obiegły wieści o powrocie promocji na Game Pass za 4 zł. Okazuje się jednak, że polski oddział Microsoftu szybko wycofał się z oferty, choć w innych krajach nadal można kupić subskrypcję po okazyjnej cenie.

Wchodząc na polską stronę Xbox, nigdzie nie znajdziemy opcji kupna Game Passa na 14 dni za 4 zł. Widzimy tylko standardowe ceny - 39,99 zł za subskrypcję na PC, 29,99 zł za wersję Core oraz 62,99 za wersje Ultimate. Microsoft nie wystosował dotąd oficjalnego komunikatu, jednak możemy mieć pewne podejrzenia co do przyczyn decyzji.

Jakby nie patrzeć, polscy gracze w przeszłości bardzo chętnie nadużywali promocji i zakładali liczne nowe konta, by mieć jak najwięcej czasu subskrypcji jak najmniejszym kosztem. Widocznie nadmierna oszczędność rodzimych graczy nie umknęła uwadze firmy z Redmond, ponieważ promocja zniknęła w naszym kraju.

Co ciekawe, gracze z innych państw nadal mogą nabyć Game Pass w okazyjnej cenie - także w innych państwach Unii Europejskiej, gdzie subskrypcję kupimy za 1 euro, oraz w Wielkiej Brytanii, gdzie cena wynosi 1 funta, co jeszcze bardziej może utwierdzać w przekonaniu, że tylko Polacy zostali wykluczeni z promocji.

Czy taki zabieg odwiedzie naszych rodaków od szukania oszczędności? Raczej nie. Grupy poświęcone konsolom Xbox, jakie znajdziemy w mediach społecznościowych, nadal pękają w szwach od postów opisujących możliwości konwersji abonamentów czy sposoby na zdobycie subskrypcji z tańszych rynków - za pomocą VPN. Decyzja może za to w pewnym stopniu dodatkowo zniechęcić graczy do kupowania Game Passa w pełnej cenie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze