Skip to main content

Koniec Game Passa za 4 zł. Microsoft szuka innych metod promocji

Było, minęło.

Microsoft przez wiele lat zachęcał użytkowników do zainteresowania się subskrypcją Game Pass, oferując miesiąc korzystania z usługi za 1 dolara, co w Polsce przekładało się na cenę 4 zł. Korporacja z Redmond rezygnuje jednak z tego typu promocji.

W oświadczeniu przesłanym serwisowi The Verge, Microsoft tłumaczy, że zrezygnował z oferty „wprowadzającej” do Xbox Game Pass i „szuka innych sposobów promocji usługi dla nowych użytkowników. Aktualnie nie wiemy jeszcze, czym „zieloni” planują zastąpić taniego Game Passa.

Oferta za 4 zł w teorii dostepna była tylko dla nowych użytkowników, ale gracze chętnie zakładali nowe konta, by cieszyć się kolejnymi miesiącami Game Passa niemal za darmo. Być może właśnie tego typu praktyki są główną przyczyną decyzji Microsoftu.

Kiedy minął miesiąc powitalny i gracz zapoznał się z dobrodziejstwami usługi, mógł kontynuować subskrypcję już w standardowej cenie - 40 zł miesięcznie na PC lub konsoli oraz w wersji Ultimate (PC, konsole i chmura + Gold), wycenionej na 55 zł.

Microsoft rozwija aktualnie plan Friends & Family dla Xbox Game Pass Ultimate i niewykluczone, że ma on docelowo zastąpić tani pierwszy miesiąc. Opcja pozwala łączyć usługę z nawet czterema innymi osobami, a kosztuje ok. 24 dolary, a więc nieco ponad 100 zł - przy maksymalnej liczbie użytkowników oznaczałoby to cenę 20 zł miesięcznie na osobę.

Friends & Family jest obecnie dostępne w Irlandii, Kolumbii, Nowej Zelandii, RPA, Chile, Szwecji, Izraelu i na Węgrzech. Prawdopodobnie już niedługo trafi do kolejnych krajów.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Read this next