Skip to main content

Podobno Id Software pokaże wkrótce „średniowiecznego Dooma”. Tytuł nowej odsłony wyciekł do sieci

Wcześniej znanej jako „Doom: Year Zero”.

Według informacji zebranych przez insidera Toma Hendersona, Id Software przygotowuje się do oficjalnej zapowiedzi nowej odsłony Dooma. Kontynuacja serii piekielnych strzelanek miałaby zostać ujawniona na czerwcowym pokazie Xboksa.

Jak podaje Henderson na łamach serwisu Insider Gaming, niezapowiedziana jeszcze odsłona nosi tytuł „Doom: The Dark Ages” i jest tworzona już od ponad czterech lat. Tytułowe ciemne wieki nawiązują rzekomo do klimatów średniowiecza, które niewątpliwie byłyby mocnym powiewem świeżości w cyklu.

Produkcja miałaby zostać ujawniona oficjalnie podczas konferencji Xbox Games Showcase, która odbędzie się 9 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego. Na to samo wskazywał już m.in. Tom Warren z magazynu The Verge, który pisał niedawno, że Microsoft szykuje jakąś dużą zapowiedź związaną z Doomem i Xboksem.

Najnowsza gra Id Software - Doom Eternal - świętuje w tym roku 4. urodziny.Zobacz na YouTube

Znaczącą wskazówką odnośnie zbliżającej się zapowiedzi był m.in. tajemniczy znak towarowy, który Bethesda zgłosiła do rejestracji w styczniu. Z pozoru dziwaczne „IDKFA” jest tak naprawdę jednym z kodów do strzelanki, więc najwyraźniej coś jest na rzeczy.

Nowa odsłona Dooma została również wymieniona w harmonogramie premier Xboksa, choć wtedy nosiła jeszcze nazwę „Doom: Year Zero”. Kodowe nazwy projektów nie muszą mieć wiele wspólnego z finalną wersją gry, ale w tym przypadku oba tytuły odnoszą się do jakichś „lat”. Przypadek? Bardzo możliwe.

Zobacz także