Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Podniebna walka w nowym gameplayu z Far Cry 5

Oraz wędkowanie.

Ubisoft opublikował nowy materiał poświęcony powstającemu Far Cry 5. Nagranie przedstawia rozszerzoną wersję fragmentów rozgrywki, które pokazywano na targach E3.

Akcja pokazanych scen toczy się w Holland Valley - rolniczym terenie kontrolowanym przez fanatyków z grupy Projekt u Bram Edenu. Zadaniem kontrolowanej przez gracza postaci jest wyswobodzenie obszaru z rąk członków sekty.

Większość filmu składa się z wymian ognia, ale nie zabrakło innych aktywności. W grze pojawi się na przykład opcja wędkowania - w materiale połów zakończył się sukcesem.

Są też jazda traktorem oraz lot samolotem zakończony podniebnym starciem z oponentami. Walka w przestworzach może do pewnego stopnia budzić skojarzenia z serią HAWX - cyklem również rozwijanym przez Ubisoft.

W filmie postaci gracza towarzyszy pies o imieniu Boomer. Czworonóg nie tylko potrafi zaatakować wskazanych oponentów, ale też przynieść swojemu panu odebraną nieprzyjaciołom broń.

Akcję gry osadzono w fikcyjnym hrabstwie Hope County w stanie Montana. Wcielimy się w początkującego szeryfa, który przybywa na miejsce z zadaniem aresztowania Josepha Seeda - przywódcę niebezpiecznej sekty religijnej zwanej Bramą Edenu.

Twórcy obiecują, że produkcja zaoferuje swobodę w kolejności wykonywania poszczególnych misji, podkreślają także, że wirtualny świat zareaguje na podejmowane przez graczy działania. Nie zabraknie też trybu kooperacji dla dwóch osób i edytora map.

Far Cry 5 zadebiutuje 27 lutego przyszłego roku na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze